Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, proto se může stát, že se některé části webu nemusí zobrazovat nebo fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo začít používat takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

O nás

Firma Martin Peroutka

je moderní průmyslová tiskárna s dlouhou tradicí výroby od roku 1991. Pracujeme s našimi zákazníky tak, aby skrze naše potištěné flexibilní obaly a další produkty dodávali následně své výrobky spotřebitelům po celém světě bezpečným, udržitelným a dostupným způsobem.

Nepřetržitě investuje do nejmodernějších technologií, díky kterým vyrábí vysoce kvalitní shrink sleeves, obalové folie, samolepicí etikety a stojací sáčky s využitím digitálního tiskového stroje HP Indigo 20 000 a následných dokončovacích technologií realizovaných v posledních 3 letech.

Uvedené technologie umožňují výrobu a dodání požadovaných produktů do 5 pracovních dní od data schválení korektury.

O nás

Dále firma vyrábí na 7 flexotiskových strojích, 1 offsetovém ....

Management
kvality a certifikáty

Firma Martin Peroutka získala certifikáty ISO 9001 a BRC. Touto certifikací je zaručena kvalita a bezpečnost výrobků a ekologické chování firmy.

Co to je ISO 9001?

ISO 9001 je standard pro systém managementu kvality. Je součástí rodiny mezinárodních standardů vydávaných Mezinárodní organizací pro standardizaci ISO (International Organization for Standardization). ISO 9001 je standardu požadavků na zavedení systém managementu kvality (QMS).

Ke stažení

Co to je BRCGS Global Standard for Packaging and Packaging Materials?

BRCGS Global Standard for Packaging and Packaging Materials Issue 6, August 2019, je mezinárodní standard zahrnující výrobu, zpracování a další nakládání s obaly k balení potravinářských, kosmetických a hygienických produktů.

Schéma BRCGS zahrnuje ověření výkonnosti společnosti v oblastech legislativní shody, bezpečnosti obalů a kvality dávek v souladu s očekáváním odběratele.

Jedná se o soubor požadavků, které musí být splněny k zjištění shody ve výše zmíněných oblastech.

Technologie tisku

digitalni-tisk

Digitální tisk

Flexotisk - o nás

Flexotisk

ofsetovy-tisk

Ofsetový tisk

Historie firmy

Firma Martin Peroutka byla založena jejím majitelem roku 1990 a prvním cílem byla výroba vinuté kartonáže. Již v následujícím roce firma reagovala na rozšiřování výpočetní techniky a zahájila výrobu průpisných formulářů s vodicí perforací. Tak se ve firmě začalo s ofsetovým tiskem.

Již po cca 3 letech se ukázalo, že ve světě probíhá velmi rychlý rozvoj technologie flexibilního tisku. Firma na to reagovala nákupem flexotiskových strojů pro tisk samolepících etiket a obalových materiálů. Jako první firma v ČR začala s lakováním termoetiket, což do té doby nikdo v ČR nedělal. Firma tím tenkrát získala asi dvouletý náskok před konkurencí, než byla tato technologie obecně zvládnuta.

V následujících letech se ve světě objevily první shrink sleeves. Pro tento výrobek neexistuje vhodný český název. Jedná se o návlekové smrštitelné rukávy, které začaly nahrazovat již dobře zavedené samolepící etikety.

Na tuto událost firma reagovala nákupem zařízení na výrobu shrink sleeves a pro ty zákazníky, kteří v té době ještě neměli vlastní aplikační zařízení, nabízela aplikaci na vlastním zařízení instalovaném ve firmě Martin Peroutka. Firma začala v ČR s touto výrobou jako první.

Prvenství si firma Martin Peroutka udržela i po nástupu technologie digitálního tisku a zakoupila digitální tiskovou technologii pro tisk samolepících etiket. V roce 2017 firma Martin Peroutka jako první v ČR investovala do nákupu širokého digitálního tiskového stroje pro tisk obalových materiálů a shrink sleeves. V roce 2019 bylo instalováno laminační zařízení, které umožňuje bezlepidlovou velmi ekologickou laminaci obalových folií. Toto zařízení bylo ve firmě Martin Peroutka instalováno teprve jako druhé zařízení v Evropě.

V témže roce pak firma realizovala instalaci linky na výrobu stojacích uzavíratelných sáčků, která navazuje na digitální technologii tisku.